04.10.2017 Glina i wiklina, czyli wracamy do natury

 

 

Znudzeni wszechobecnym plastikiem i sztucznymi tworzywami wokół? Już wkrótce dzieci będą miały okazję cofnąć się w czasie i podobnie jak dziadkowie stworzyć zabawki i ozdoby wyłącznie z naturalnych materiałów, czyli drewna, wikliny czy siana. Centra Handlowym Auchan Gliwice oraz Żory zapraszają na październikowe spotkania z cyklu „Akademia rzemiosła”.

Wszechobecny plastik od dawna wygrywa w masowej produkcji z naturalnymi tworzywami. Tymczasem z prostych materiałów, takich jak drewno, wiklina, glina, a nawet siano można stworzyć prawdziwe perełki, które mogą służyć jako zabawki dla dzieci, ozdoby do domu i prezenty dla najbliższych. Październikowe warsztaty „Akademia rzemiosła” to cotygodniowe spotkania, na których najmłodsi stworzą prace wykorzystując wyłącznie ekologiczne materiały.

Na jednych z warsztatów mali artyści będą korzystać z drewna i udekorują figurki ptaków i innych zwierzęcych postaci. Inne zajęcia skupią się na glinie, a uczestnicy będą mieć okazję popracować przy kole garncarskim i stworzyć wymyślne, gliniane ozdoby. Nie zabraknie motywów ludowych, a wiejskie pejzaże i sceny z życia wsi będą uwieczniane na szklanych płytkach. Na kolejnych spotkaniach dzieci pod okiem wyszkolonych animatorów będą próbować swoich sił w wyplataniu wikliny oraz motaniu słomy i siana. Efektem warsztatów będzie mnóstwo unikatowych prac, które najmłodsi zabiorą do domu!

 

Harmonogram zajęć w Gliwicach:

7 października  – Tradycyjne malarstwo ludowe na szkle

14 października  – Ekosianko – tworzenie zabawek z siana i słomy

22 października  – Wikliniarstwo

28 październik  – Drewniane zabawki

 

Harmonogram zajęć w Żorach:

14 października  – Garncarstwo

21 października  – Drewniane zabawki

28 października – Wikliniarstwo

 

Akademia rzemiosła odbędzie się w soboty lub niedziele w Centrum Handlowym Auchan Gliwice przy ulicy Rybnickiej 207 w Gliwicach oraz Centrum Handlowym Auchan Żory przy ul. Francuskiej 11 w Żorach. Pierwsze spotkanie odbyło się już 7 października w CH Auchan Gliwice, kolejne: 14, 21, 22 oraz 28 października będą organizowane w obu Centrach od godziny 11:00 do 17:00. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator. Wstęp wolny!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Żory ul. Francuska 11

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty